Öğrenci Koçluğu & Eğitim Danışmanlığı

  • Başlangıç
  • Öğrenci Koçluğu & Eğitim Danışmanlığı

ingilizce

Öğrenci Koçluğu & Eğitim Danışmanlığı

Eğitim koçluğu sürecinde öğrenci kendisini daha iyi tanır, sahip olduğu güçlerini keşfeder ve hataları deneyim olarak kabul edip, yeterliliklerini artırır.

Eğitim koçluğu sistemi; öğrencinin okul yaşamı, aile yaşamı ve sosyal yaşamının olumlu yönde gelişmesini hedefleyen, başından sonuna dek güven ve gizlilik esaslarına dayalı bir süreçtir.

Koçluk desteği alan öğrencilerimin; ders başarısının yükseldiğini, ailesiyle ve çevresiyle ilişkilerinin güçlendiğini ve kendi yaşamının sorumluluğunu alarak; problemlerinin önemli oranda azaldığını yıllardır gözlemliyorum. Eğitim koçluğu, öğrencinin arzu ettiği hedef ve performansa erişmek için koç ve öğrenci arasında çalışılan; program dahilinde, akademik başarıda, eğitim hedeflerinin yerine getirilmesinde, öğrencilerin yaşadığı sorunların çözümünde anahtar yöntemler sunuyor. Eğitim Koçu, mentorlük çerçevesinde çalışılırsa öğrenciye odaklanarak öğrenci ve aile ile birlikte öğrencinin başarma isteğini arttıran çalışmalar sunar. Çalışma programımızı oluşturuyor, çalışma ortamını düzenliyor, danışan öğrencimizin sorunlarına odaklanıyoruz. Koçluk hizmetiyle ilgili daha fazla bilgi almak için bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Koçluğu ile Öğretmenliğin farkı

Genel manada eğitim, bir insanın; duygusal, bedensel, zihinsel olarak sahip olduğu yeteneklerini belirlenen amaç doğrultusunda geliştirmesidir. Bilgi kazanmak, davranışlarını geliştirmek yolunda atılan adımların hepsi eğitimin kapsamında yer almaktadır. İsteyerek ve kasıtlı olarak değişimler geçirmek eğitimin bir parçası olarak tanımlanmaktadır. Koçlukta ise öğrenciye bir şey öğretmek söz konusu değildir. Öğrenci kapıdan girdiğinde eksiksizdir. Koç, öğrencilerini tam ve eksiksiz olarak kabul edip kucaklayabilirse, onların ilerlemek için yeterince güçlü ve hazır olduklarını görmeye başlar.

Detaylı bilgi alın

Sürecin işleyişi özetle şöyle ifade edilebilir:

  • 1- Eğitim & Öğrenci Koçu güçlü sorular kullanarak öğrencinin kendi çözümlerini bulmasını sağlar.
  • 2- Öğrenci nasıl ilerleyeceği ve kapasitesini nasıl etkili kullanacağı konusunda çaba gösterir.
  • 3- Eğitim koçu süreçte güçlü gözlemler aracılığıyla geribildirim verir ve süreci tekrar gözden geçirir
  • 4- Koç öğrenciyi sürekli yapılandırır ve büyük resmi görür, güçlü ricalarla öğrenciyi sürekli ileri taşır.