Nilay Dede

ingilizce

Randevu

+90 555 5446 67

Merhaba

Ben İngilizce Öğretmeni Nilay Dede.
Çocuk yaşlarımda başlayan, yabancı dillere olan ilgim, beni İngilizce Öğretmeni olmaya yönlendirdi. Öğretmenliğimi sürekli geliştirdiğim yeteklerimle birleştirerek alanımda uzmanlaşıyorum ve kendimi her an daha çok deneyimleyerek öğreniyorum.

Kadıköy Dilko Koleji’nde Lise eğitimimi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde lisans eğitimimi tamamladım.

Bahçeşehir Üniversitesi Eğitsel tasarım ve Değerlendirme alanında yüksek lisansımı sürdürmekteyim.

  • Lise

    Kadıköy Dilko Koleji
  • Lisans

    İstanbul Medeniyet Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği
  • Yüksek Lisans

    Bahçeşehir Üniversitesi Eğitsel Tasarım ve Değerlendirme

Eğitim hayatım boyunca Oyun Terapisi, Masal Terapisi, NLP, Resim Analizi, Öğrenci Koçluğu başta olmak üzere çok sayıda eğitime katıldım ve bu bilgileri İngilizce öğrenim metotlarına uyarlayarak çeşitli öğretim pratikleri geliştirdim.

Profesyonel hayatımın ilk yıllarından itibaren, alanında ünlü çoğu dil kursunda, kolejlerde, anaokullarında; staj ve gözlem yaptım. 2018 yılında çocuklar ve yetişkinler için özel dersler vermeye başladım. Lisans hayatımı aktif geçirmemin sonucu olarak; her yaştan, her kesimden, her zeka türünden öğrenciyle çalışma şansım oldu. Öğrencilerimle birebir ilgilenmenin (özellikle öğrencim çocuksa) sınıf ortamındaki öğrenimden çok daha eğlenceli olduğunu ve öğrencilerin dil geliştirme becerilerinin daha kalıcı olduğunu gözlemledim.

Enerjik, pozitif ve iletişim yönü oldukça güçlü bir öğretmen olduğum için öğrencilerimle sınıf ortamı olmadan birebir ilgilenmek, bir ders kitabına ya da müfredata bağlı olmadan, onların ilgi alanlarına, algı biçimlerine yönelik ders planları hazırlayıp sunarak; öğrenim süreçlerini kalıcı, eğlenceli ve verimli biçimlerde yönetmek, meslekteki temel amacım oldu.

Sertifikalarım